*****        منتظر نظرات و پيشنهادات شما همكاران گرامي هستيم *****

براى رسيدن به آنچه مى خواهيد بينديشيدايران = شنبه 31 فروردين 87

همان طور كه مى دانيم، ژنتيك نقش مهمى در سلامت افراد دارد و ما قادر به تغيير اين عوامل نيستيم، اما مى توانيم با توجه به سن، ذهن و فكر و جسم خود را سالم نگه داريم. اول از همه چيز بايد بدانيم، شيوه زندگى بسيار مهم است. داشتن رفتارهاى مثبت، ورزش منظم، رژيم غذايى مناسب و اجتناب از رفتارهايى مانند سيگار كشيدن كه سلامت را به خطر مى اندازد، جزو شيوه زندگى است. محققان دانشگاه «ييل» دريافته اند كه افراد خوش بين هفت و نيم سال بيشتر از افراد ديگر عمر مى كنند. آنها معتقدند رفتار مثبت وخوب بيش از كاهش سطح فشار خون و كلسترول در سلامتى مؤثر و مفيد است.

حال ببينيم چگونه اين اتفاق روى مى دهد. افرادى كه در شرايط استرس زا و ناراحت زندگى مى كنند، سلول هايى دارند كه موجب بالا رفتن سريع عمر مى شود. وقتى شما به مسائل و مشكلات با ديد مثبت نگاه كنيد، احساس مى كنيد به تمامى شرايط مى توانيد غلبه كنيد و هميشه بر روى همه چيز كنترل داريد. همين تفكر بر سلامتى شما اثرگذار خواهد بود.

البته لازمه داشتن چنين رفتارى، انعطاف پذيرى است. بايد بدانيدكه يك شبه نمى توانيد رفتار و افكار مثبت داشته باشيد و بايد آرام آرام تغييراتى در شيوه زندگى خود به وجود آوريد كه ساده ترين گام براى آغاز اين راه «ورزش» است. چنانچه براى خود، يك برنامه منظم ورزشى تنظيم كرديد، همراه با آن، حس كنترل خود را نيز رشد مى دهيد و اين موجب مى شود تا خوردن غذاى سالم تر و اجتناب از عادات خطرآفرين براى شما آسانتر شود. اين رفتارها و پله هاى كوچك به شما در ساختن افكار و رفتار مثبت كمك بسيارى مى كند.

تفكر مثبت در انجام برنامه هاى شما به عنوان يك مكمل ايفاى نقش مى كند. تفكر مثبت يك ويتامين است نه يك آنتى بيوتيك.

كرافت، سى سال پيش معدن زغال سنگ خود را از دست داد و همراه خانواده اش به كانادا رفت. او در كانادا با شستن ماشين شروع كرد اما كمى بعد با شروع و ادامه كار در زمينه اى ديگر موفقيت چشمگيرى به دست آورد و حالا نويسنده و مشاور هنرى موفقى است. او مى گويد. هر كسى مى تواند براساس نيازهاى درونى خود، به آنچه فكر مى كند برسد و موفقيت را به دست آورد. بايد ببينيم چه انگيزه و احساسى در درون ما از بين رفته، يا گم شده است و با الهام از درون خويش سعى كنيم آن را پيدا كنيم. به نظر شما راز جهش مردى كه با شستن ماشين امورات زندگى خويش را مى گذراند، چيست كرافت مى گويد: اگر رازى وجود دارد، آن راز ايستادگى و استقامت است و جاده رسيدن به موفقيت، هرچيزى مى تواند باشد، اما بايد آن را به آرامى طى كرد.

اگر داستان زندگى افراد موفق را مطالعه كنيد، متوجه مى شويد شكست هم جزئى از زندگى آنها بوده، اما اين كه چگونه به شكست نگاه كنيد و چگونه از آن الهام بگيريد مى تواند موفقيت را براى شما به ارمغان آورد. مثبت فكر كنيد و بر مبناى تفكر مثبت، رفتار خود را تغيير دهيد.

نكات مهم هر چيز را دريابيد تا بتوانيد موفقيت را از آن خود كنيد. فرهنگ خود را غنى كنيد، اساس هر چيز و جزئيات آن بايد قوى و درست باشد تا بتوان شاهد سوددهى و منفعت هاى حاصل از آن بود.

*************************
>>صفحه اصلي<<

اهداف

موفقيت سازماني
خانواده
روانشناسی
تربیتی
سلامت - زيرذره بين فعال است
بازنشستگان
بخشنامه ها
قوانين و لوايح مجلس
مادر و کودک
ورزشی

ارتباط با مشاور زنان و خانواده 

سايتهاي مرتبط

آيين نامه توسعه مشاركت زنان