*****        منتظر نظرات و پيشنهادات شما همكاران گرامي هستيم *****

اميدواري به واكسن جديد سرطان سينه 

همشهري = 2 مهر 87

سلامتی- محققان آمريكايي اميد دارند واكسن جديدي كه براي درمان سرطان سينه ساخته‌اند به خوبي و با كمترين هزينه و خطر از پس اين سرطان شايع خانم‌ها برآيد.

اين واكسن سيستم ايمني بدن را وادار مي‌كند تا با تخريب گيرنده‌هاي پروتئيني موسوم به « HER2» تومورهاي سرطاني را فلج كنند. «HER2» گيرنده‌اي است كه روي سطح سلول‌هاي طبيعي پستان هم قرار دارد و باعث تشويق رشد سلولي مي‌شود اما زماني كه تعداد آنها زياد شود از كنترل خارج مي‌شوند و سلول را به سمت سرطاني شدن سوق مي‌دهند.

بين 20 تا 30 درصد از سرطان‌هاي پستان اين گيرنده‌ها را دارند و اين بدان معناست كه چنانچه اين واكسن‌ها همانطور باشند كه در آزمايشگاه نشان داده‌اند براي نزديك به يك سوم سرطان‌هاي سينه به‌خصوص بعضي از انواع مقاوم به درمان دارويي راه حل اساسي هستند.

چنين واكسني جدا از اثرات درماني ممكن است براي پيشگيري از ابتلاي خانم‌هاي سالم به سرطان سينه نيز قابل استفاده باشد. اگر چه اين واكسن در موش‌هاي آزمايشگاهي نتايج طلايي به بار آورده اما محققان مي‌گويند هنوز درباره اثربخشي آن در خانم‌ها نبايد عجله كرد.

سرطان سينه دومين علت مرگ ناشي از سرطان در خانم‌ها (سرطان ريه رتبه اول را دارد) و شايع‌ترين سرطاني است كه در زنان تشخيص داده مي‌شود. اگرچه به لطف روش‌هاي جديد تشخيص و درمان طول عمر اين بيماران نسبت به گذشته بيشتر شده اما اين سرطان در بعضي كشور‌ها روند رو به افزايش دارد.

*************************
>>صفحه اصلي<<

اهداف

موفقيت سازماني
خانواده
روانشناسی
تربیتی
سلامت - زيرذره بين فعال است
بازنشستگان
بخشنامه ها
قوانين و لوايح مجلس
مادر و کودک
ورزشی

ارتباط با مشاور زنان و خانواده 

سايتهاي مرتبط

آيين نامه توسعه مشاركت زنان