*****        منتظر نظرات و پيشنهادات شما همكاران گرامي هستيم *****


 

همشهري = سه شنبه سيزدهم آذرماه 1386

توانمندي‌هاي زنان در جشنواره ملي زنان نام‌آور و نان‌آور

امور بانوان وزارت كشور نخستين نمايشگاه و جشنواره ملي زنان نام‌آور و نان‌آور را از تاريخ هفتم لغايت هفدهم دي ماه سال‌جاري در تالار بزرگ كشور برگزار مي‌كند.

مديركل امور بانوان وزارت كشور، ضمن اعلام اين خبر به برگزاري اين نمايشگاه در 5 استان تهران‌، گلستان، كردستان‌، آذربايجان غربي و فارس اشاره مي‌كند و مي‌گويد: مهم‌ترين اهداف اين نمايشگاه، ارائه تصوير والا از حضور بانوان ايراني در فعاليت‌هاي اجتماعي و سياسي‌، نمايش فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري زنان‌، ارائه تصويري از حضور زن ايراني در فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي كشور و بازنگري به توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي والاي بانوان ايران اسلامي خواهد بود.

فرشته ساساني همچنين در بخش ديگري از سخنان خود به ديگر اهداف اين جشنواره اشاره كرد و افزود: شناسايي ظرفيت اجرايي و فكري بانوان توانمند در ابعاد علمي‌، اقتصادي‌، فرهنگي‌، ورزشي و ايجاد فرصت شكوفايي و ارائه قابليت‌هاي متعالي موجود در حوزه اجرايي بانوان‌، لزوم باور و اعتماد به توانمندي‌هاي گسترده زن ايراني و تعريف و ارائه حوزه‌هاي مختلف حضور بانوان در اجتماع از ديگر اهداف اين نمايشگاه است.

مدير كل امور بانوان وزارت كشور همچنين در ادامه گفت‌: همان گونه كه امام راحل فرمودند: در ساختمان حكومت اسلامي زنان بايد دخالت داشته باشند و در عرصه‌هاي مختلف نقش‌آفريني كنند‌. به همين منظور در دفاتر امور بانوان زمينه‌هايي ايجاد شد ضمن اين كه همه دستگاه‌ها موظفند خدمات خود را فراجنسيتي اعلام كنند و سير رفع صدماتي كه در طول تاريخ متوجه زنان بوده شتاب بيشتري به خود گرفته است‌.

ساساني همچنين گفت: حضور زنان در عرصه‌هاي مختلف علمي‌، فرهنگي‌‌، سياسي‌ و اجتماعي با رعايت نقش‌هاي خانوادگي و حفظ شئونات فردي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي است و به همين دليل ما مفتخريم كه نمايشگاهي با اين عنوان برپا كنيم‌.

وي ضمن اشاره به كميته‌هاي مختلف اجرايي اين برنامه گفت: اين كميته‌ها در زمينه‌هاي علمي، هنري، فرهنگي، اجرايي و اجتماعي زنان توانمند را شناسايي كرده و در عين حال غرفه‌هايي در اختيار استان‌ها قرار مي‌گيرد و از طريق فراخواني در استان‌هاي مختلف، زنان توانمند در زمينه‌هاي مختلف مي‌توانند خود و كارهايشان را معرفي كنند.

ساساني افزود: در استان‌هاي مختلف دفاتري فعال شده‌اند كه مجموعه‌هايي را كه شناسايي نشده‌اند شناسايي كرده و براساس شاخصه‌هاي لازم به اين جشنواره معرفي مي‌كنند. يكي از شاخصه‌ها بحث علمي است.

زناني كه در زمينه علمي فعاليت‌هايي داشته‌اند و برخي مدال‌هاي افتخار به دست آورده‌اند يا در عرصه‌هاي اجتماعي توانسته‌اند منشا خدماتي بشوند يا زناني كه در عرصه‌هاي كارآفريني توانسته‌اند كارهايي از خود به ثبت برسانند يا با هزينه‌هاي اقتصادي بسيار پايين مديريت يك امر اقتصادي را به عهده گرفته‌اند، از شاخص‌هاي شركت‌كنندگان در اين جشنواره خواهند بود.

وي افزود: در اين نمايشگاه تلاش ما بر اين است كه نمايشي از رشد و توانمندي‌هاي زنان سراسر كشور برپا كنيم و به واسطه اين نمايش فرصتي براي تهيه امكانات و اقلام مورد نياز بانوان در مدت زمان نمايشگاه با امكانات ويژه فراهم آوريم ضمن اينكه در جامعه بانوان ايجاد نشاط كرده و حضور فعال‌تر و پر‌نشاط‌تر بانوان مسلمان در عرصه‌هاي مختلف اجتماع را منجر شده و نگاه ويژه‌اي به مسائل و مشكلات بانوان داشته باشيم.

*************************
>>صفحه اصلي<<

اهداف

موفقيت سازماني
خانواده
روانشناسی
تربیتی
سلامت - زيرذره بين فعال است
بازنشستگان
بخشنامه ها
قوانين و لوايح مجلس
مادر و کودک
ورزشی

ارتباط با مشاور زنان و خانواده 

سايتهاي مرتبط

آيين نامه توسعه مشاركت زنان