*****        منتظر نظرات و پيشنهادات شما همكاران گرامي هستيم *****

سخنان رئيس جمهور در كنگره بزرگداشت شهداي زنجام جم = پنج شنبه 10 آبانماه 1386

رئيس‌جمهور با بيان اينكه امروز ميليون‌ها زن مومن، آماده فداكاري هستند كه ارزش‌كار آنها بالاتر از شهداست، تاكيد كرد:

نقش زنان در صيانت و حفظ ارزش‌ها،‌ خوبي‌ها و آرمان‌ها همواره بيشتر از مردان بوده است.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهوري كشورمان كه عصر امروز (شنبه) در «كنگره بين‌المللي بزرگداشت شهداي زن» در تالار وحدت تهران سخن مي‌گفت، با بيان اينكه خدا را سپاسگذارم كه در يكي از بهترين، زيباترين و الهام‌بخش‌ترين نشست‌ها حضور پيدا كرده‌ام، اظهار داشت: سخن گفتن از زن و شهادت، سخن گفتن از زيباترين و بهترين‌ها مي‌باشد.

وي با بيان اينكه انسان آيينه و تجلي ذات خداوند و زن آيينه همه زيبايي‌هاي آفريده خدا مي‌باشد، گفت: اگر خدا زن را نمي‌آفريد، هيچ ظرفي و آيينه‌اي براي تجلي زيبايي‌هاي خداوند وجود نداشت.

احمدي‌نژاد با اشاره به استعدادها و ويژگي‌هاي برجسته زنان، بيان داشت: زن مظهر عشق و محبت است و اگر زن نبود كانون عشق و محبتي هم نبود و در عالم نيز اثري از عشق و محبت مشاهده نمي‌شد.

وي وجود زنان را مملو از عشق و مهرباني دانست و افزود: زنان مظهر صبر و فداكاري هستند و صفات برجسته آنان داراي همه خوبي‌ها و فرهنگ متعالي است.

احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود شهيد را تجلي غيرت، ‌ايثارگري، صبر و مقاومت دانست و افزود: اگر يك زن به شهادت برسد همه قله‌هاي زيبايي و درجات تعالي را فتح نموده است، چرا كه بالاتر از آن قابل تصور نيست و شهيد در جوار خداوند است.

رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي با ابراز تاسف از اينكه شياطين در طول تاريخ آنچه كه مي‌توانستند در حق زنان ظلم و جنايت روا داشته‌اند، تاكيد كرد: جامعه زنان مظلوم‌ترين اقشار در طول تاريخ است و آن چيزي كه اكنون در دنياي امروز مي‌بينيم شكل جديد و آراسته شده از ظلم‌هايي است كه بر جامعه زنان روا مي گردد.

وي جنايات و ظلم‌هايي را كه در دنياي امروز به زنان روا داشته مي‌شود، كمتر از جناياتي كه در دوره جاهليت و زنده‌به گور كردن دختران وجود داشت، ندانست و افزود: حتي نام‌هاي مختلف به نام ماركسيسم و سرمايه‌داري نيز پوششي براي ظلم و جنايات بر جامعه زنان است.

احمدي‌نژاد با ابراز خرسندي از اين كه در سرزمين اسلامي ميليون‌ها زن پاك، ‌مومن و شجاع با شناخت جايگاه و منزلت خود پرچم عشق، صبر، خداپرستي و عدالت را در اهتزاز نگاه داشته‌اند، گفت: باور ما اين است كه زنان به خاطر ويژگي‌هاي خدادادي، مسئوليت‌هايي را كه انجام مي‌دهند آنها را در جايگاه شهدا قرار مي‌دهد.

وي با اشاره به وجود بيش از 6 هزار زن شهيد در ايران اسلامي، اظهار داشت: دست پرمهري كه شهدا را پرورش داده‌اند ارزش‌شان نيز بسيار بالا است و مانند باغباني مي‌باشند كه گل‌ها را پرورش دادند.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه امروز ميليون‌ها زن مومن، آماده فداكاري هستند كه ارزش‌كار آنها بالاتر از شهدا مي‌باشد، تاكيد كرد: نقش زن در صيانت و حفظ ارزش‌ها،‌ خوبي‌ها و آرمان‌ها همواره بيشتر از مردان بوده است.

رئيس شوراي عالي انقلاب فرهنگي، اظهار داشت: در كشور ما زنان جامعه اسلامي با آگاهي ، آزادي و اختيار راه مجاهدت،‌عزت و آرمان‌ها را انتخاب كردند و در تمامي صحنه‌ها پيشاپيش مردان حركت نمودند.

احمدي‌نژاد در پايان از مسئولان برگزاري كنگره بين‌المللي بزرگداشت زن خواست تا دايره معرفي شهداي زن را گسترش دهند، چرا كه تك تك شهدا يك خورشيد فروزان عالم بشريت هستند.

بنا بر اين گزارش در اين مراسم كه مهمانان خارجي از چندين كشور اسلامي نيز حضور داشتند از 20 تن از شهداي زن انقلاب اسلامي و 8 سال دفاع مقدس با حضور رئيس‌جمهور تجليل شد.

*************************
>>صفحه اصلي<<

اهداف

موفقيت سازماني
خانواده
روانشناسی
تربیتی
سلامت - زيرذره بين فعال است
بازنشستگان
بخشنامه ها
قوانين و لوايح مجلس
مادر و کودک
ورزشی

ارتباط با مشاور زنان و خانواده 

سايتهاي مرتبط

آيين نامه توسعه مشاركت زنان