*****        منتظر نظرات و پيشنهادات شما همكاران گرامي هستيم *****

تحقيقات نشان مي دهدجام جم = جمعه 5 مهر 87 ساعت 15:37

قلبي سالم با 7 گرم شکلات تلخ

جام جم آنلاين: مصرف قطعه اي کوچک از شکلات تيره در طول روز ، قلب انسان را از التهاب و بيماري ها حفظ مي کند در حالي که شکلات شيري چنين اثري ندارد. بر اساس مطالعات جديد ايتاليايي ها ميزان خوردن شکلات حدي به خصوص دارد و در واقع به طور دقيق، خوردن 7.6 گرم شکلات در طول روز، ميزان مطلوب در اين زمينه است.

به گزارش واحد مرکزي خبر ، التهاب قديمي بافت ها در سيستم گردش خون، عاملي خطرناک براي بيماري هاي قلبي از جمله سکته قلبي است. يکي از نشانه هاي اين التهاب در خون، پروتئين سي- ري اکتيو نام دارد.

محققان بين ميزان جذب شکلات تيره و سطح اين پروتئين در خون 4849 نفر که در سلامتي کامل به سر مي بردند و از عوامل خطرساز مبري بودند، ارتباط مستقيمي را شناسايي کردند.

مطالعات قبلي هم نشان داده بود که شکلات ممکن است براي انسان مفيد باشد اگر چه پزشکان معمولاً هشدار مي دهند که براي تامين سلامتي افراد، بيشتر بايد بر رژيم غذايي کلي تمرکز کرد.

يکي از مطالعات بهداشتي نشان داد که احتمال لخته شدن پلاکت ها و گرده هاي خوني در توده هاي خطرناک، در افرادي که به شکلات علاقه دارند کمتر است.

به گفته دي گيوسپي ، مدير اين تحقيقات، بهترين تاثير با مصرف متوسط 7.6 گرم شکلات در روز به دست مي آيد و اين به معناي يک تکه کوچک شکلات، دو يا سه بار در هفته است. با مصرف شکلات بيش از اين مقدار، آثار مفيد شکلات از بين مي رود.

*************************
>>صفحه اصلي<<

اهداف

موفقيت سازماني
خانواده
روانشناسی
تربیتی
سلامت - زيرذره بين فعال است
بازنشستگان
بخشنامه ها
قوانين و لوايح مجلس
مادر و کودک
ورزشی

ارتباط با مشاور زنان و خانواده 

سايتهاي مرتبط

آيين نامه توسعه مشاركت زنان