*****        منتظر نظرات و پيشنهادات شما همكاران گرامي هستيم *****

تاثيري بي نظير بر ضمير ناخودآگاه(قسمت دوم) "روشي ايده آل براي شكوفا كردن قابليتهاي ناخودآگاه" Your final Breackthrugh يا YFB

چگونگي پيدايش اين روش

قدمت آرزوي آرامش و رضايت دروني به اندازه قدمت خود بشر است. هر چقدر سطح زندگي در يك جامعه بالا برود و هر چقدر پيشرفت فني يك جامعه بيشتر باشد قابليت افراد آن جامعه براي آرامش يافتن و هماهنگ شدن با خود و محيط پيرامونشان كاهش مي يابد.

نتيجه: عدم تعادل، عصبي بودن، اضطراب و ترس در زندگي، اختلالاتي چون عدم تمركز، سردردهاي هيجاني، مشكلات معده و فشار خون را بهمراه دارد. در اين حالت هيجان جسمي و روحي نه تنها باعث بروز رفتارهاي ناسالم (مثل مصرف نيكوتين و الكل) مي شود، بلكه بي خوابي نيز به دنبال دارد و احتمال بيمار شدن را شديدا افزايش مي دهد. به همين خاطر ده ها سال است كه پزشكان و روانشناسان شيوه هاي آرامش يافتن و تمركز را نجويز مي كنند. اين شيوه ها با كمك القائات كلامي موجب مي شوند كه تنشهاي دروني پس از انجام تمرينات ذهني يا بدني از بين بروند و احساس سرخوشي بوجود بيايد. ولي ممكن است برخي به اينگونه تمرينات كه به حوصله و استقامت زيادي نياز دارند به ديده يك كار شاق و يك وظيفه سخت بنگرند و پس از مدتي آن را رها كنند. به همين خاطر ما به دنبال راهي بوده ايم كه بدون زحمت زياد در مخاطبمان احساس آرامش و راحتي ايجاد نماييم.

در ابتدا از صداي زمينه استفاده مي كرديم. سپس عبارات واضح القائي را بكار مي برديم و علاوه بر اين از تصاوير رويايي همچون منظره ، ساحل، دشت يا جنگل بهره مي گرفتيم. اين عناصر آرامش بخش از مدتها پيش در روانشناسي شناخته شده بودند ولي در طول مدتي كه ما بر روي روشهاي القائي و هيپنوتيزم كار مي كرديم به نتيجه نويني دست يافتيم. ما از گوشي هدفون استريو، القائات متعددي را بطور همزمان پخش كرديم و رفته رفته بر اهميت نقش موسيقي زمينه افزوديم.

موسيقي

موسيقي يك عامل بسيار مهم آرامش بخش است كه موجب افزايش تاثير القائات مي گردد. موسيقي مورد استفاده معمولا يك قطعه 30 دقيقه اي مي باشد كه با جملات القائي، مناظر رويايي و اصوات طبيعي درهم مي آميزد و هماهنگ و يكپارچه مي گردد.

القائات

تاثيرگذاري روش نوين القايي به خاطر استفاده از عبارات غيرامري، غيرمستقيم و تصويري مي باشد درحالي كه روشهاي كلاسيك با عبارات مستقيم و در بسياري از مواقع با دستورات كليشه اي سعي در اين دارند كه مخاطب را هرچه سريعتر تحت تاثير قرار بدهند.

دكتر آرند اشتاين

*************************
>>صفحه اصلي<<

اهداف

موفقيت سازماني
خانواده
روانشناسی
تربیتی
سلامت - زيرذره بين فعال است
بازنشستگان
بخشنامه ها
قوانين و لوايح مجلس
مادر و کودک
ورزشی

ارتباط با مشاور زنان و خانواده 

سايتهاي مرتبط

آيين نامه توسعه مشاركت زنان