*****        منتظر نظرات و پيشنهادات شما همكاران گرامي هستيم *****

دانشجوي شيرازي برترين زن مخترع سال 2008 جهانمريم اسلامي برترين زن مخترع از ايران

 ارسال شده در تاریخ 3/2/1387

مریم اسلامی دانشجوی شیرازی از طرف سازمان مالكیت فكری ملل متحد (WIPO) به عنوان برترین زن مخترع سال 2008 جهان معرفی شد. این دانشجوی شیرازی همچنین مدال طلا، دیپلم افتخار و جایزه نقدی سازمان مالكیت فكری ملل متحد را به عنوان برترین اختراع نصیب خود كرد.

مریم اسلامی دانشجوی پزشكی كه در سی وششمین دوره مسابقات و نمایشگاه بین المللی اختراعات، نوآوری ها و تكنولوژی های جدید 2008 ژنو شركت كرده بود موفق به كسب مدال طلا، دیپلم افتخار و تقدیر هیات داوران این مسابقات نیز شد. همچنین جایزه ویژه، دیپلم افتخار و مدال فدراسیون بین المللی مخترعین كشور مولداوی به این دانشجوی ایرانی اهدا شد. اختراع این دانشجوی شیرازی یك اكسترنال فیكساتور است كه در درمان بیماری های استخوانی خصوصا جهت درمان شكستگی آرنج استقاده می شودكه طرح تكمیلی آن جهت اكثر نقاط بدن به كار می رود.

از كاربردهای این وسیله درمان انواع شكستگی ها در هر منطقه از بدن به جز در مناطقی كه حجم عضله زیاد باشد، درمان دفورمه ها و انحرافات استخوان در موارد جوش نخوردن یا بدجوش خوردن، ثابت سازی به دنبال برداشتن تومور استخوان به جز در مناطقی كه حجم عضله زیاد باشد و بلندكردن استخوان تا پنج سانتی متر می باشد. این دستگاه دارای 31 مزیت در مقایسه با سایر روش ها می باشد و تاكنون چندین بیمار با این دستگاه درمان شده اند و هیچگونه عارضه جانبی در آنها دیده نشده است و بیماران علاج یافته اكنون دارای عملكرد طبیعی خودمی باشند.

كتاب شگفتی هایی در ترمیم و رشد استخوانها به عنوان یك اثر منحصر به فرد درخصوص اكسترنتال فیكساتورها تالیف این دانشجوی شیرازی است كه منتشر شده و مورد توجه خاص استادان معتبر ارتوپدی قرار گرفته است. مریم اسلامی دارای بیش از 10 مقاله بین المللی در همین خصوص در كشورهای ژاپن، روسیه و مصر است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

*************************
>>صفحه اصلي<<

اهداف

موفقيت سازماني
خانواده
روانشناسی
تربیتی
سلامت - زيرذره بين فعال است
بازنشستگان
بخشنامه ها
قوانين و لوايح مجلس
مادر و کودک
ورزشی

ارتباط با مشاور زنان و خانواده 

سايتهاي مرتبط

آيين نامه توسعه مشاركت زنان