*****        منتظر نظرات و پيشنهادات شما همكاران گرامي هستيم *****

نخستين بوستان بانوان در تهران به بهره‌برداري مي‌رسدهمشهري

نخستين بوستان بانوان در تهران به بهره‌برداري مي‌رسد

ايران- نخستين بوستان ويژه بانوان در تهران با طراحي خاص، همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا س افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل امور بانوان، زهرا مشير ، مشاور شهردار و مدير كل امور بانوان، ديروز از مراحل پيشرفت كار نخستين بوستان بانوان بازديد كرد. نخستين بوستان بانوان تهران با مساحت 27كيلومتر مربع در بزرگراه آزادگان واقع است كه تاكنون 80 درصد كار آن با فعاليت‌هاي شبانه‌روزي پيشرفت داشته است.

خيابان پياده‌روي و دوچرخه سواري، زمين‌چمن فوتبال و زمين فوتسال، زمين‌هاي بسكتبال، واليبال، تنيس روي ميز، بدمينتون، سالن‌هاي بدنسازي، همچنين دو استخر سرباز و سرپوشيده با فضاهاي آموزشي براي كودكان از جمله امكانات اين پارك است.

اطراف اولين پارك ويژه بانوان به طور كامل استتار شده است به گونه‌اي كه بانوان به راحتي مي‌توانند راحت و آزاد در پارك تردد كنند. محوطه‌اي از بوستان بانوان نيز مختص مهدكودك و فضاي بازي كودكان است تا مادران داري فرزند كوچك با خاطري آسوده از فضاي بوستان بهره ببرند. وجود زمين چمن فوتبال و فوتسال از ديگر امكانات اين بوستان است كه اين زمين چمن مختص بانوان در نوع خود در كشور بي نظير است. رستوران، سالن اجتماعات با ظرفيت 400 نفر، محوطه اسكيت هم از جمله ديگر امكانات اين بوستان است.

در اين بوستان فضاي سرپوشيده‌اي با وسعت زياد براي زمين‌هاي بسكتبال، واليبال، تنيس روي ميز و بدمينتون تعبيه شده است به‌طوري كه در اين سالن با وجود سكوهاي تماشاچي و رخت كن‌هاي متعدد، امكان برگزاري مسابقات ورزشي نيز وجود دارد.

سالن‌هاي بدنسازي براي انجام حركت‌هاي ورزشي سبك نيز در بوستان بانوان وجود دارد تا بانوان به راحتي امكان ورزش كردن را داشته باشند.

كاشت نهال سمبليك

بر اساس اين گزارش در روز افتتاحيه نخستين بوستان بانوان، تعدادي از بانوان كشورهاي اسلامي حضور خواهند داشت كه ميهمانان به صورت سمبليك درختي را به نمايندگي از بانوان كشور خود در اين پارك مي‌كارند.

درياچه و وجود آلاچيق‌هاي متعدد، زيبايي خاصي به بوستان بانوان داده است به گونه‌اي كه اين پارك يكي از زيباترين بوستان‌هاي پايتخت خواهد شد. نزديك‌ترين ايستگاه‌هاي مترو به بوستان بانوان، ترمينال جنوب و علي آباد است. همچنين ايستگاه‌هاي شركت واحد نيز در اطراف بوستان پيش بيني شده است.

از ديگر مزاياي اين پارك واقع شدن در جنب پارك آبي آزادگان است به گونه‌اي كه امكان حضور تمام اعضاي خانواده در پارك‌هاي مخصوص به خود ميسر است.

*************************
>>صفحه اصلي<<

اهداف

موفقيت سازماني
خانواده
روانشناسی
تربیتی
سلامت - زيرذره بين فعال است
بازنشستگان
بخشنامه ها
قوانين و لوايح مجلس
مادر و کودک
ورزشی

ارتباط با مشاور زنان و خانواده 

سايتهاي مرتبط

آيين نامه توسعه مشاركت زنان