*****        منتظر نظرات و پيشنهادات شما همكاران گرامي هستيم *****

احتمال سقط جنين در زنان لاغر 72 درصد بيشتر از سایر زنان استدر زناني كه پيش از اولين بارداري‌شان زير وزن طبيعي هستند، احتمال سقط جنين در ماه سوم بارداري ‌٧٢ درصد بيشتر از سايرين است. این، نتیجه پژوهشی است که در دانشكده بهداشت و طب گرمسیري در دانشكده لندن صورت گرفته است. در این تحقیق ‌٦٠٠ زن دچار سقط جنين و ‌٦٠٠٠ زن كه بارداري آن‌ها تا ‌١٢ هفته ادامه پيدا كرده بود مورد مطالعه قرار گرفتند.

گفتني است افرادي كه شاخص توده بدني (BMI) آن‌ها زير ‌٥/١٨ است، وزنشان كمتر از وزن طبيعي به حساب مي‌آيد. آمارها حاكي از آن است كه در انگليس از هر پنج بارداری يك مورد به سقط منتهي مي‌شود و سالانه در اين كشور حدود ‌٢٥٠ هزار زن جنين خود را سقط مي‌كنند. به گفته محققان دلايل اصلي سقط جنين هنوز به طور كامل مشخص نيست اما بالا رفتن سن بارداری مي‌تواند يكي از فاكتورهاي آن باشد.

مطالعات نشان مي‌دهد که در دوسوم از زناني كه طي ماه‌هاي اول بارداري مكمل‌هاي ويتامين مصرف مي‌كنند احتمال سقط جنين تا ‌٥٠ درصد كاهش مي‌يابد. محققان انگلیسی همچنين دريافتند كه مصرف روزانه ميوه‌ و سبزيجات و همچنين شكلات می‌تواند خطر سقط جنين را كاهش دهد.

*************************
>>صفحه اصلي<<

اهداف

موفقيت سازماني
خانواده
روانشناسی
تربیتی
سلامت - زيرذره بين فعال است
بازنشستگان
بخشنامه ها
قوانين و لوايح مجلس
مادر و کودک
ورزشی

ارتباط با مشاور زنان و خانواده 

سايتهاي مرتبط

آيين نامه توسعه مشاركت زنان